lada

LADA’nın Yeni SUV Konsepti: XCODE

 

 

lada002_d 004_d

Gelecek olan üretim modelinin bir önizlemesi olan SUV konsepti, Vesta sedan ve XRAY crossover modelleriyle aynı tasarım ve mekanik DNA’yı taşıyor. Konsept, XRAY ile neredeyse aynı kasayı taşısa da, daha agresif ve SUV’a yakışır bir görünüme sahip.

 

Üretim modeli büyük ihtimalle XRAY’den daha iyi özelliklerle ve daha yüksek fiyatla gelecektir. Lada’ya göre XCODE “olası bir turbo motor ve dört çeker sistem çözümleri” bulunabilir.

Renault-Nissan ortaklığının bir parçası olan Lada’nın XCODE modeli, muhtemelen Vesta ve XRAY’in çıktığı Renault-Nissan B0 platformunda üretilecek.

 

B0, Nissan Juke gibi küçük modellerin üretildiği bir platform; ancak Lada modelleri bu mimari yapının elinden çıkan en geniş iki versiyon. XRAY, dolayısıyla XCODE da, Juke ve Qashqai arasında bir boyuta sahip.XCODE’un kabinine dair hiçbir detay yok, ancak otomobilin 10 inçlik dokunmatik bir bilgi eğlence sistemine sahip olması bekleniyor.

Lada Connect uygulamasıyla uyumlu olacak bu sistem kullanıcılara, kilit ve ısıtma işlevlerini kontrol şansı verirken; bir yandan da yakıt seviyesi ve arıza bilgileri gibi hayati verileri gösterecek.

 

 

 

 

otohaber.com.tr

 

Posted in VİP MİNİBÜS KİRALAMA.